Vojáci v Invalidovně

Ve dnech 18. a 19. června bude Invalidovna hostit spolky nadšenců, zabývajících se rekonstrukcí francouzských jednotek z období napoleonských válek. Akce bude volným pokračováním loňského prvního ročníku Vojáků v Invalidovně.

Nádvoří Invalidovny se v této souvislosti promění na dva dny v ležení a lazaret. Těšit se můžete na představení uniforem a výzbroje, na různé živé ukázky, ale i na přednášky o vojenském životě, o jeho každodennosti či o rozdílech armád.

Během pátku a soboty se na Invalidovně můžete těšit na Voltižéři 18. řadového pěšího pluku. Kromě nich k nám zavítají i Marins de la Garde Imperiale, kteří představí ukázky práce ambulance gardového námořnictva. Chybět nebude ani dobový kuchař, kterého jídla provoní celé nádvoří.

Měly napoleonské války něco společného s Invalidovnou? Mohli v ní Napoleonovi vojáci skončit?  Mohli ovlivnit její chod? Mohli mít dokonce vliv i na to, jak se zde žilo? Jak vypadaly lékařské nástroje a celkově lékařství na přelomu 18. a 19. století? Na všechny tyto, ale i mnohé další dotazy se Vám rádi pokusíme o víkendu odpovědět.

Na své si přijdou i děti, pro které bude program přizpůsoben, ale taktéž i milovníci architektury, pro které v tyto dny chystáme speciální prohlídky, které budou zahrnovat i krovy a sklepy Invalidovny.

Přijďte se ve dnech 16. a 17. června podívat na jedinečnou událost v Invalidovně, která spojí nadšenecké spolky, známé nejen u nás, ale i v zahraničí.

Program akce bude blíže specifikován a zveřejněn na našich stránkách během nejbližších dnů. Již nyní však víme, že se v pátek večer můžete těšit na dobový storytelling, a v sobotu na různé živé ukázky, nástupy a krátké přednášky.

Otevírací doba

Období Dny Hodiny
2023
16. 6.-16. 6.
16.00 – 21.00,
17. 6.-17. 6. so
10.00 – 17.00